Karty kredytowe oferują fantastyczne korzyści kupującym w Polsce i na całym świecie. Po krótkim badaniu rynku możesz znaleźć swoją idealną kartę kredytową.

Trudno wyobrazić sobie świat bez kart kredytowych. Karty kredytowe pozwalają ich użytkownikom stworzyć wiarygodność kredytową, zdobywać niesamowite nagrody i uzyskiwać zwrot gotówki z codziennych zakupów, a także spłacać zobowiązania na czas. Dzięki nowoczesnym funkcjom zabezpieczającym kartę obawy związane z bezpieczeństwem należą już do przeszłości. Na szczęście znalezienie znakomitej karty kredytowej za pomocą prostego wyszukiwania online jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek. W rzeczywistości wiele kart nie ma opłat rocznych i można się o nie ubiegać w ciągu zaledwie kilku minut.

Dlaczego to najlepszy czas, by zacząć korzystać z karty kredytowej

Jeśli robisz zakupy gotówką lub kartą debetową, tracisz niesamowitą okazję. Korzystanie z karty kredytowej jest jednym z najprostszych sposobów na wygranie cennych nagród za codzienne zakupy przy niewielkich dodatkowych kosztach lub ich braku.

Na rynku są dostępne karty kredytowe oferujące zwrot od 0,3% do 2% wydatków w gotówce lub w formie nagród podróżnych. W przypadku regularnej spłaty karty kredytowej na czas nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z odsetkami. Osoby wydające dużo pieniędzy mogą zyskać dosłownie kilka tysięcy rocznie na zwrotach gotówki, bezpłatnych lotach czy hotelach. Osoby wydające mniej pieniędzy mogą z czasem zgromadzić całkiem pokaźne nagrody.¹

Nie chodzi też tylko o nagrody. Korzystanie z karty kredytowej zazwyczaj zapewnia 30–45 dni na spłatę salda bez naliczania odsetek. Ponadto, korzystając z karty kredytowej, będziesz w stanie stworzyć wiarygodność kredytową, dzięki czemu ułatwisz sobie bezpieczny dostęp do większych pożyczek z korzystniejszym oprocentowaniem, jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości. Większość firm oferujących karty kredytowe zapewnia również szereg innych korzyści, począwszy od bezpłatnego ubezpieczenia podróżnego po dostęp do strefy wypoczynkowej na lotniskach i zniżki w największych sklepach.²

Wiele osób uważa, że brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, i że musi być jakiś haczyk. Na szczęście tak nie jest. Dlatego że jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy na kartach kredytowych jest pobieranie od firm opłaty od każdej zaakceptowanej transakcji kartą kredytową. Za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu, firma, od której kupujesz, płaci niewielką prowizję ze sprzedaży firmie obsługującej karty kredytowe.

Kiedy otrzymujesz nagrody i inne korzyści za swoje wydatki, po prostu odzyskujesz część zysków firmy dostarczającej karty kredytowe. Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich. Niektóre firmy, choć nie wszystkie, oferujące karty kredytowe pobierają roczną opłatę za korzystanie z karty, ale korzyści zwykle z nawiązką rekompensują tę opłatę.

Co prawda, jeśli nie spłacisz karty w terminie, to zostaną naliczone wysokie odsetki. Można tego łatwo uniknąć, kupując tylko to, na co Cię stać, a także upewniając się, że co miesiąc spłacisz zobowiązanie na karcie w całości.³

Korzystaj z bonusów za rejestrację

W ostatnich latach można zaobserwować coraz więcej banków i firm oferujących karty kredytowe, które konkurują o klientów. W odpowiedzi na to wielu dostawców kart kredytowych zaczęło oferować naprawdę atrakcyjne bonusy za rejestrację. W niektórych przypadkach karty wymagające standardowo opłaty rocznej są oferowane za darmo w pierwszym roku użytkowania.

W innych przypadkach za korzystanie z karty kredytowej będą oferowane bonusy za pierwsze wydane kilka tysięcy. Niektóre karty zapewniają setki euro w formie nagród podróżnych lub zwrotu gotówki, jeśli wydasz kilka tysięcy w ciągu pierwszych kilku miesięcy od otrzymania karty.⁴

Co jest wymagane do złożenia wniosku?

Rejestracja karty kredytowej odbywa się zwykle całkowicie online i można to zrobić bardzo szybko za pomocą komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego. Chociaż konkretne wymagania różnią się w zależności od firmy, zazwyczaj musisz mieć co najmniej 18 lat i posiadać jakiś dokument tożsamości, a także być rezydentem kraju, w którym składasz wniosek. W przypadku niektórych kart kredytowych, choć nie wszystkich, wymagany jest również dochód minimalny.

Po zakończeniu procesu składania wniosku niektórzy dostawcy kart kredytowych są w stanie niemal natychmiast zatwierdzić wniosek, podczas gdy inni wymagają więcej czasu, dodatkowych informacji czy dokumentacji uzupełniającej. Szybkość przetwarzania zależy zarówno od Twojej osobistej sytuacji finansowej, jak i zasad dotyczących konkretnej wnioskowanej karty.

Jak znaleźć oferty kart kredytowych

Znalezienie znakomitych ofert kart kredytowych nie jest trudne, ponieważ dostawcy kart zrobią wszystko, aby ich oferta była widoczna. Dzięki wyszukiwaniu online poznasz wiele najatrakcyjniejszych ofert kart kredytowych dostępnych na rynku i porównasz kilka opcji. Po przeprowadzeniu krótkiego badania rynku możesz łatwo znaleźć swoją nową idealną kartę kredytową odpowiadającą Twoim potrzebom.

Niezależnie od tego, czy starasz się o swoją pierwszą kartę kredytową, czy masz już ich kilka, na rynku zawsze pojawiają się nowe atrakcyjne oferty. Z pewnością warto rzucić okiem, czy nie ma jakichś nowych znakomitych ofert kart kredytowych, które zapewnią Ci niesamowite korzyści.


[1] https://www.forbes.com/sites/catherineschnaubelt/2019/02/15/the-pros-and-cons-of-credit-cards/
[2] https://www.creditkarma.com/credit-cards/i/credit-karma-guide-to-credit-card-perks/
[3] https://www.creditcards.com/credit-card-news/benefits-of-using-credit-cards/
[4] https://www.investopedia.com/articles/pf/10/credit-card-debit-card.asp