Krediitkaardid pakuvad Eestis ja kogu maailmas ostlejatele fantastilisi soodustusi. Vaid väikese uurimistööga on võimalik leida Sinu jaoks ideaalne krediitkaart.

Ilma krediitkaartideta maailma on raske ette kujutada. Krediitkaardid võimaldavad inimestel koguda krediidiajalugu, teenida hämmastavaid preemiaid ja rahatagastusi igapäevastelt ostudelt ning tasuda arveid osamaksetena. Ja tänu kaasaegsetele turvaelementidele on kaartide turvamured minevik. Õnneks on nüüd lihtsam kui kunagi varem leida tavalise veebiotsinguga suurepärane krediitkaart. Paljudel kaartidel puuduvad aastatasud ja kaarte saab taotleda vaid mõne minutiga.

Miks on aeg alustada krediitkaardi kasutamist?

Kui sooritad oste vaid sularaha või deebetkaardiga, jääd ilma headest pakkumistest. Krediitkaardi kasutamine on üks lihtsamaid viise teenida hüvesid igapäevastelt ostutelt väikese või olematu lisatasu eest.

On krediitkaarte, mis pakuvad ostudelt 0,3% – 2% soodustust, mille saab kulutatud summast tagasi sularahatagastuste või reisipreemiatena. Kui maksad krediidi õigeaegselt ära, ei teki sul mingeid intressikulusid. Suuremad kulutajad saavad sõna otseses mõttes teenida aastas tuhandeid sularahatagastuste või tasuta lendude või hotelliööbimiste kaudu. Ka väiksemad kulutajad võivad aja jooksul päris suuri summasid teenida.¹

Asi pole ka ainult hüvedes. Krediitkaardi kasutamine annab tavaliselt Sulle võimaluse 30-45 päeva jooksul tasuda krediit ilma intressita. Samuti saad krediitkaardiga kujundada endale krediidiajaloo, mis hõlbustab tulevikus vajaduse korral juurdepääsu veel suurematele laenudele veel paremate intressimääradega. Ja enamik krediitkaardifirmasid pakub ka mitmeid muid hüvesid alates tasuta reisikindlustusest kuni juurdepääsuni lennujaama ootesaalis ja allahindlusteni suurtes jaekettides.²

Paljud arvavad, et see kõik kõlab liiga hästi, et tõsi olla ja et kuskil peab mingi konks olema. Õnneks see nii ei ole. Sest üks viis, kuidas krediitkaardifirmad raha teenivad, on see, et nad saavad ettevõtjatelt tasu iga kord, kui aktsepteeritakse krediitkaarditehing. Iga kord, kui sooritad ostu, maksab ettevõte, kellelt ostad, natuke müügist krediitkaardifirmale.

Kui saad oma kulutuste eest preemiaid ja muid hüvesid, teenid lihtsalt tagasi osa sellest kasumist, mida krediitkaardiettevõte saab. See on kõigile kasulik olukord. Mõned, kuid mitte kõik krediitkaardifirmad võtavad kaardi kasutamise eest küll aastamaksu, kuid ikkagi on hüved on tavaliselt suuremad kui makstud tasu.

Kui Sa ei maksa oma krediiti tähtajaks ära, siis loomulikult kaasnevad kopsakad intressitasud. Seda on lihtne vältida, kui ostad ainult seda, mida saad endale lubada, ja maksad oma krediidi igakuiselt täielikult ära.³

Kasuta liitumisboonuste eeliseid

Viimastel aastatel on järjest rohkem panku ja krediitkaardifirmasid hakanud konkureerima klientide pärast. Selle tulemusel on paljud krediitkaardifirmad hakanud pakkuma mõningaid tõeliselt häid liitumisboonuseid. Näiteks kaardi, millel on tavaliselt aastamaks, võib esimesel aastal saada tasuta.

Teistel juhtudel pakutakse krediitkaardiga kulutatud esimese paari tuhande summa pealt boonuspreemiaid. Mõned kaardid annavad sadu eurosid reisipreemiaid või sularaha tagasi, kui kulutad paar tuhat esimeste kuude jooksul pärast kaardi saamist.⁴

Mida on taotlemiseks vaja?

Krediitkaardi kasutajaks registreerumine toimub tavaliselt täielikult veebis ja seda saab teha väga kiiresti kas arvuti või mobiiliga. Kuigi nõuded on ettevõtete lõikes erinevad, pead tavaliselt olema vähemalt 18-aastane, omama isikut tõendavat dokumenti ning olema selle riigi resident, kus kaarti taotled. Mõnedel, kuid mitte kõigil krediitkaartidel on ka minimaalse sissetuleku nõuded.

Kui taotlemisprotsess on lõpule viidud, annavad mõned krediitkaardifirmad peaaegu koheselt taotluse kohta otsuse, teiste puhul võib minna veidi kauem aega või vajatakse lisateavet või täiendavaid dokumente. Protsessi kiirus sõltub nii Sinu rahalisest olukorrast kui ka konkreetse kaardi nõuetest.

Kuidas leida krediitkaartide pakkumisi

Heade krediitkaardipakkumiste leidmine ei ole keeruline, sest ettevõtted teevad kõik selleks, et ennast nähtavaks teha. Veebiotsing toob välja kõige atraktiivsemad krediitkaardipakkumised turul ja võimaldab võrrelda mitmeid pakkumisi. Pärast mõningast uurimist peaks Sul olema lihtne leida parim uus krediitkaart, mis vastab Sinu vajadustele.

Olenemata sellest, kas taotled oma esimest krediitkaarti või on Sul neid juba mitu, tulevad turule pidevalt uued atraktiivsed pakkumised. Kindlasti tasub pilk peale visata, et kas on mingeid häid uusi kaarte, millest võiks Sulle kasu olla.


[1] https://www.forbes.com/sites/catherineschnaubelt/2019/02/15/the-pros-and-cons-of-credit-cards/
[2] https://www.creditkarma.com/credit-cards/i/credit-karma-guide-to-credit-card-perks/
[3] https://www.creditcards.com/credit-card-news/benefits-of-using-credit-cards/
[4] https://www.investopedia.com/articles/pf/10/credit-card-debit-card.asp