Jeśli zastanawiałeś się ostatnio nad kupnem nowego samochodu, masz szczęście. Aktualne warunki rynkowe powodują, że nowe samochody są tańsze niż kiedykolwiek. Dealerzy chcą za wszelką cenę pozbyć się niesprzedanych samochodów z 2021 i 2022 roku, aby zrobić miejsce dla modeli z 2023. Dzięki temu mądrzy użytkownicy Internetu mogą skorzystać i znaleźć niesamowitą ofertę na nowy pojazd.

BMW SUV

Są dwa ważne powody, dla których można dziś uzyskać ogromną zniżkę na nowy samochód:

1. Nowe modele zostały wprowadzone, zanim sprzedano poprzednie.

2. Wyprodukowano zbyt dużo modeli w poprzednim roku, co doprowadziło do nadwyżki podaży.

Oba te scenariusze pozwalają konsumentom skorzystać z dużych obniżek cenowych. Dealerzy starają się pozbyć niesprzedanych samochodów, ponieważ muszą zrobić miejsce na modele z 2023 roku.

Zastanawiasz się, jak znaleźć te zniżki na samochody? Jeśli czytasz ten artykuł, masz już umiejętności potrzebne do wyszukiwania informacji. Szukanie online i porównywanie opcji to najlepsza strategia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Samochody benzynowe, hybrydowe i elektryczne

W ostatnich latach dealerzy doświadczają zmniejszonego popytu na tradycyjne samochody napędzane benzyną. Tymczasem wzrosło zapotrzebowanie na samochody hybrydowe i elektryczne.

Dla jasności – różnica między samochodami tradycyjnymi, hybrydowymi i elektrycznymi polega na sposobie, w jaki samochód uzyskuje moc. Tradycyjne samochody wykorzystują benzynę lub olej napędowy do zasilania silnika spalinowego.¹

Samochody hybrydowe również mają silnik spalinowy i mogą być zasilane benzyną, podobnie jak samochody tradycyjne, ale mają także silnik elektryczny i baterię. Pozwala im to osiągnąć znacznie lepszą wydajność paliwową i mniej zanieczyszczać powietrze niż tradycyjne samochody niehybrydowe.

Samochody w pełni elektryczne, w przeciwieństwie do samochodów hybrydowych, w ogóle nie wykorzystują benzyny. Całą moc czerpią ze źródeł elektrycznych. Są uważane za pojazdy o zerowej emisji, które nie zanieczyszczają środowiska.² Mimo że nie wymagają do działania żadnego paliwa, muszą być regularnie ładowane elektrycznie.

W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na samochody hybrydowe i elektryczne wydarzyło się kilka rzeczy. Po pierwsze, wielu dealerów przeceniło popyt i zamówiło zbyt wiele samochodów hybrydowych i elektrycznych. Muszą znaleźć sposób na pozbycie się tych, które się nie sprzedały, i często robią to, obniżając ceny.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie dealerzy każdego roku zamawiają również coraz więcej nowych pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Oznacza to, że mają mnóstwo nowych modeli, które muszą umieścić na parkingu.

Jeśli mają modele z lat 2021 i 2022, które jeszcze się nie sprzedały, muszą się ich pozbyć i to szybko. Przy coraz większej liczbie modeli z 2023 roku do ulokowania na parkingu jest mniej miejsca na samochody z 2021 i 2022 roku. Co to oznacza? Duże zniżki i bardziej przystępne ceny!

Jak znaleźć najlepsze oferty

Aby znaleźć najlepsze dostępne oferty, najlepiej jest szukać w Internecie. Dealerzy często oferują ceny obowiązujące wyłącznie online, które są niższe niż te w salonach. Ponadto pozwala to uniknąć kłopotów z negocjacjami.

Dzięki prostemu wyszukiwaniu online możesz znaleźć wiele okazji i rabatów oferowanych przez lokalnych dealerów.

Zastanów się również nad porównaniem wielu opcji, zwłaszcza jeśli masz pewną elastyczność w wyborze samochodu, który kupujesz. Niektórzy dealerzy często będą mieli lepsze promocje (i więcej niesprzedanych samochodów) niż inni. Oczywiście dodatkowe wyszukiwanie może naprawdę się opłacić.

W miarę jak samochody poleasingowe będą trafiać do salonów, a starsze modele będą stawać się niepożądane, można oczekiwać, że dealerzy będą mieli niesamowite oferty na sedany, SUV-y, crossovery, samochody hybrydowe, elektryczne i małe auta.

Dlatego jeśli zamierzasz kupić nowy samochód, to świetny czas, aby poszukać ofert. Jednak te fantastyczne oferty nie będą dostępne wiecznie, więc kuj żelazo, póki gorące.

Powiązane tematy (reklamy):
Znajdź oferty samochodów
[1] https://www.ucsusa.org/resources/how-do-hybrid-cars-and-trucks-work
[2] https://www.carsdirect.com/green-cars/what-is-the-difference-between-a-hybrid-car-and-an-electric-car