fbpx

Jeśli zastanawiałeś się ostatnio nad kupnem nowego samochodu, masz szczęście. Aktualne warunki rynkowe powodują, że nowe samochody są tańsze niż kiedykolwiek. Dealerzy chcą za wszelką cenę pozbyć się niesprzedanych samochodów z 2018 i 2019 roku, aby zrobić miejsce dla modeli z 2020. Dzięki temu mądrzy użytkownicy Internetu mogą skorzystać i znaleźć niesamowitą ofertę na nowy pojazd.

BMW SUV

Są dwa ważne powody, dla których można dziś uzyskać ogromną zniżkę na nowy samochód:

1. Nowe modele zostały wprowadzone, zanim sprzedano poprzednie.

2. Wyprodukowano zbyt dużo modeli w poprzednim roku, co doprowadziło do nadwyżki podaży.

Oba te scenariusze pozwalają konsumentom skorzystać z dużych obniżek cenowych. Dealerzy starają się pozbyć niesprzedanych samochodów, ponieważ muszą zrobić miejsce na modele z 2020 roku.

Zastanawiasz się, jak znaleźć te zniżki na samochody? Jeśli czytasz ten artykuł, masz już umiejętności potrzebne do wyszukiwania informacji. Szukanie online i porównywanie opcji to najlepsza strategia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Samochody benzynowe, hybrydowe i elektryczne

W ostatnich latach dealerzy doświadczają zmniejszonego popytu na tradycyjne samochody napędzane benzyną. Tymczasem wzrosło zapotrzebowanie na samochody hybrydowe i elektryczne.

Dla jasności – różnica między samochodami tradycyjnymi, hybrydowymi i elektrycznymi polega na sposobie, w jaki samochód uzyskuje moc. Tradycyjne samochody wykorzystują benzynę lub olej napędowy do zasilania silnika spalinowego.¹

Samochody hybrydowe również mają silnik spalinowy i mogą być zasilane benzyną, podobnie jak samochody tradycyjne, ale mają także silnik elektryczny i baterię. Pozwala im to osiągnąć znacznie lepszą wydajność paliwową i mniej zanieczyszczać powietrze niż tradycyjne samochody niehybrydowe.

Samochody w pełni elektryczne, w przeciwieństwie do samochodów hybrydowych, w ogóle nie wykorzystują benzyny. Całą moc czerpią ze źródeł elektrycznych. Są uważane za pojazdy o zerowej emisji, które nie zanieczyszczają środowiska.² Mimo że nie wymagają do działania żadnego paliwa, muszą być regularnie ładowane elektrycznie.

W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na samochody hybrydowe i elektryczne wydarzyło się kilka rzeczy. Po pierwsze, wielu dealerów przeceniło popyt i zamówiło zbyt wiele samochodów hybrydowych i elektrycznych. Muszą znaleźć sposób na pozbycie się tych, które się nie sprzedały, i często robią to, obniżając ceny.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie dealerzy każdego roku zamawiają również coraz więcej nowych pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Oznacza to, że mają mnóstwo nowych modeli, które muszą umieścić na parkingu.

Jeśli mają modele z lat 2018 i 2019, które jeszcze się nie sprzedały, muszą się ich pozbyć i to szybko. Przy coraz większej liczbie modeli z 2020 roku do ulokowania na parkingu jest mniej miejsca na samochody z 2018 i 2019 roku. Co to oznacza? Duże zniżki i bardziej przystępne ceny!

Jak znaleźć najlepsze oferty

Aby znaleźć najlepsze dostępne oferty, najlepiej jest szukać w Internecie. Dealerzy często oferują ceny obowiązujące wyłącznie online, które są niższe niż te w salonach. Ponadto pozwala to uniknąć kłopotów z negocjacjami.

Dzięki prostemu wyszukiwaniu online możesz znaleźć wiele okazji i rabatów oferowanych przez lokalnych dealerów.

Zastanów się również nad porównaniem wielu opcji, zwłaszcza jeśli masz pewną elastyczność w wyborze samochodu, który kupujesz. Niektórzy dealerzy często będą mieli lepsze promocje (i więcej niesprzedanych samochodów) niż inni. Oczywiście dodatkowe wyszukiwanie może naprawdę się opłacić.

W miarę jak samochody poleasingowe będą trafiać do salonów, a starsze modele będą stawać się niepożądane, można oczekiwać, że dealerzy będą mieli niesamowite oferty na sedany, SUV-y, crossovery, samochody hybrydowe, elektryczne i małe auta.

Dlatego jeśli zamierzasz kupić nowy samochód, to świetny czas, aby poszukać ofert. Jednak te fantastyczne oferty nie będą dostępne wiecznie, więc kuj żelazo, póki gorące.

Powiązane tematy (reklamy):
[1] https://www.ucsusa.org/resources/how-do-hybrid-cars-and-trucks-work
[2] https://www.carsdirect.com/green-cars/what-is-the-difference-between-a-hybrid-car-and-an-electric-car